0850 302 39 88
malatyayader@gmail.com

Geçmiş İle Geleceğin Buluşması

Geçmiş İle Geleceğin Buluşması

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (MALATYA YADER) tarafından gerçekleştirilen bir dönem devlet korumasında büyüyen ve çeşitli kurumlarda üst düzey pozisyonlarda görev yapanlar ile halen Kurum bakımında bulunan gençlerin deneyim paylaşımları amacı ile bir ekinlik düzenlendi.

Malatya Öğretmen Evinde gerçekleştirilen Uluslararası Çocuk Merkezi tarafından Çocukların Sivil Topluma Katılımı Çocuklar İçin Mikro-Fon Programı kapsamında Malatya Çalışma Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan Gelecek Bizleriz Projesi’nin 3. Faaliyeti Rol Model ve Sivil Toplum Kuruluşları ana temasıyla gerçekleştirildi. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çolak, dernek ve çalışmaları ve sivil toplumun etkileri ve gelecek planlamaları hakkında bilgilendirme yaparak programın açılışını gerçekleştirdi. Proje Sorumlusu Ahmet Özerhan projenin amacı ile ilgili bilgi vererek programın beklenti ve hedeflerini anlattıktan sonra, Dernek Tanıtım Videosu izlendi.

Programa Rol Model olarak davet edilen ve bir dönem devlet korumasında Yetiştirme Yurtlarında kalan İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi PDR Anabilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Mustafa Kutlu, Doğanşehir Kaymakamı Murtaza Ersöz, Malatya Devlet Hastanesi eski Hastane Müdürü Hakan Katipoğlu ve Malatya Büyükşehir Belediyesinde Şube Müdürü görevinde bulunan Vahap Katipoğlu katılım sağladı. Katılımcılar, devlet korumasında kaldığı zamanlardaki hedefleri, devlet korumasından ayrıldıktan sonra İlk ne yaptığı ve ne yaşadığı, yükseköğrenimin yaşamına etkileri, devlet korumasında iken hiç unutamadığı anıları ve yaşadıkları ile şu anki yaşantısı ve kariyeri hakkında bilgiler vererek tavsiyelerde bulundular. İftar yemeği çay ikramlarının yapıldığı program son derece keyifli ve verimli geçtiği görüldü. Program sırasında çocukların geleceğe yönelik kariyer planlamalarını yapmak adına anlamlı olduğunu belirten Kuruluş Müdürü Nevzat Algül, “Bir dönem Devlet Korumasında yetişen gençlerimizin Malatya YADER’İ kurmaları, bu ve buna benzer birçok program yaparak halen kurum bakımında kalan gençlerimize iyi örneklerin ön plana çıkarmaları bizleri memnun etmektedir. Bizleri burada ağırladıkları için Malatya YADER’E deneyimlerini paylaştıkları için katılımcılara teşekkür ederim.” dedi.

Program hediye takdimi ve gelecek planlamalarına yönelik anket çalışması ve hatıra resmi çekilerek tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir