0850 302 39 88
malatyayader@gmail.com

Rol Model Çalışmalarımız

ROL MODEL ÇALIŞMALARIMIZ

Derneğimiz tarafından hazırlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Bünyesinde ki gençlere yönelik seminer düzenledik.

Derneğimizin Resmi Başvurusu ve kurumun onayı ile başlattığımız gençlerin bilgilendirilmesi ve bilinçlenmesinin sağlanması ve geleceğe yönelik planlarının yapılırken daha sağlıklı kararlar alınması amacı ile değişen 3413 sayılkı iş yasası ve 2828 sayılı korunma kanunu hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı eski ile yeninin buluşması oldu.

Miad Sevgi evlerinde bulunan gençlerin katılımı ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz (Mehmet ÇOLAK,İlhan YABAŞ,Hasan KEBENÇ,Özcan YILDIZ,Fırat YILDIZ,Ayhan KARATAŞ,Sabriye USTA ve Yıldız UÇAR’ın )katılımı ile gerçekleştirildi

gençlerin sorduğu sorulara cevap verildiği ve geçmiş yaşam şartlarının anlatıldığı ve zaman zaman kıyaslamaların yapıldığı toplantı sohbet ortamında yapılarak bu ve benzeri toplantıların devamının yapılması görüşü hakim oldu.

gençlere dağıtılan ve 3 sorun ,öneri ve hedefin yazılması istenen not kağıtlarına gençler tarafından yazılanlara göre yapılan değerlendirmeler ile atölye çalışması şekllinde yapıldı.

Yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda toplantıda yapılan çalışmalar rapor haline getirilerek kuruma sunulacaktır.

toplantı sonunda Kurum bünyesinde faaliyet gözteren ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan halk oyunları şenliğine katılacak Folklör ekibinin hazılıklarını izleyme fırsatı bulduk.

Bu bağlamda bizlere destek olan Gerek İl Müdürlüğü gereksede Miad Sevgi Evleri idarelerine teşekür ederiz.