0850 302 39 88
malatyayader@gmail.com

Sivil Sesler Festivaline Davet Edildik

Sivil Sesler Festivaline Davet Edildik

Avrupa Birliği Tarafından Desteklenen Sivil Sesler Festivaline Stant Açmak Üzere Malatya YADER  Davet Edilmiştir.

Programda dernek faaliyetlerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Stantta İlimizde devlet korumasındaki gençlere yönelik birçok faaliyet yapan ve başarılı projelerle tanınan kısa adı MALATYA YADER olan Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Ulusal ve uluslararası faaliyetler ve projeleri ile başarılı STK’lara kurumsal destek veren ve ülke genelinde kendi alanlarında başarılı çalışmaları bulunan derneklerin takip edilerek desteklenmesine yönelik faaliyet yürüten Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından İstanbul da düzenlenen Sivil Sesler Festivaline davet edilmiş ve 2 gün boyunca stant vasıtasıyla projelerini ve faaliyetleri anlatma ve derneğin ulusal anlamda tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Verimli geçen programa Malatya Yader Proje Koordinatörü ve Dernek Mali Hizmetler sorumlusu Ahmet ÖZERHAN standı ziyaret edenlere dernek çalışmaları, projeleri ve savunuculuk faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur.

Festival Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Başkanı Dr Levent KORKUT un açılış konuşması ile başladı daha sonra, T.C Dış Ticaret Bakanlığı Avrupa birliği Mali işler ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür V. Bülent ÖZCAN,  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Operasyon Bölüm Başkanı, Elçi Müsteşar Andrey LYS’in açılış konuşmalarından sonra birçok sivil toplum kuruluşunca kendi alanlarında sunumlar yaparak çalışmalarını anlattı.

Malatya Yader Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇOLAK; “Dernek olarak 2012 yılından bu yana yapmış olduğumuz bir çok faaliyet ve uyguladığımız projelerde gösterdiğimiz başarı ile hem ilimizde hem de ulusalda takdir toplaması bizleri gelecekte Devlet Korumasındaki kardeşlerimizin hayata tutunmaları noktasında yapacağımız faaliyetlerimiz için gerek kaynak bulma gerekse de bu kaynakları olumlu yönde değerlendirilmesi derneğimizin güvenilirliğini arttırmaktadır yapılan bütün projelerimizin desteklenmesi desteklenmeye değer görülmesinde yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı derneğimizin Yönetim Kurulu Üyelerine, proje ekibimize ve çalışmalarımıza destek veren tüm kamu kurumlarına ve Sivil Toplum Kuruluşlarına Teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir