0850 302 39 88
malatyayader@gmail.com

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet ÇOLAK ın 29 Ekim Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet ÇOLAK ın 29 Ekim Mesajı

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÇOLAK 29 Ekim Mesajı yayınladı.

ÇOLAK mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz.

 

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek bilgili muhafızlar ister” diyerek , arkadaşları ile birlikte 29 Ekim 1923’te “Türkiye Cumhuriyetini kurarak gelecek kuşaklara emanet etmiştir.

Cumhuriyetimiz, gücünü milletimizin ortak iradesinden alarak çok önemli mesafeler katetmiş, gücüyle bölgemizde ve dünyada söz sahibi ülke konumuna gelmiş, belirlediği hedeflerine doğru emin adımlarla güçlü bir şekilde kutlu yürüyüşünü sürdürmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, ve aziz şehitlerimizi rahmet kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, cumhuriyetimizin 97. kuruluş yılını kutlar birlik ve beraberlik içerisinde nice yüz yıllar dilerim dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir